KAYAŞEHİR MİLLET BAHÇESİ 2, 3, 4. ETAP

Toplam 5,5 kilometre uzunluğunda ve 4 etaptan oluşan Kayaşehir Millet Bahçesi'nin 1. Etabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. TOKİ tarafından toplam 1 milyon 267 bin metrekarelik alana yapılan Kayaşehir Millet Bahçesi’nin 2, 3, ve 4. Etaplarında çalışmalar devam ediyor. Tamamlandığında İstanbul'un en büyük korusu Emirgan Korusu'ndan 3 kat daha büyük olacak millet bahçesinde, iki ve üçüncü etap çalışmalarına 2018 yılı sonunda başlanması, dördüncü ve son etabının ise 2020'de tamamlanarak hizmete sunulması hedefleniyor. 

Kayaşehir Millet Bahçesi'nde; koru alanları, parklar, bisiklet ve 10 kilometre uzunluğunda yürüyüş parkuru, dinlenme ve 4 bin metrekare piknik alanları, 335 metrekare seyir terası, konser, sergi ve festivallerin düzenleneceği etkinlik platformları, bin 300 metrekare amfi tiyatro, renk, koku, ses ve tıbbi bitkiler bahçeleri ile toplam 2 bin 800 metrekare büyüklüğünde 3 biyolojik göletin yanı sıra vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak tesisler yer alacak. 

Kayaşehir Millet Bahçesi'nde, kültür ve sanat etkinlikleri için tasarlanmış 78 metrekare sahne, 10 bin metrekare oyun alanı, 3 bölgede toplam 10 bin metrekare 306 araç kapasiteli otopark alanı ziyaretçileri bekliyor. Birinci etap başta olmak üzere proje genelinde vadinin iki yakası arasında yaya ulaşımını sağlamak için çelik köprüler inşa edildi. Kayaşehir Millet Bahçesi'nde en uzunu 84 metre olan 9 köprü olacak. Köprüler aynı zamanda yürüyüş yolları ile entegre edilecek. Başakşehirlilerin kendi çiçeklerini yetiştirebilecekleri özel hobi bahçeler de yapılacak.