ENGELLİLER ŞEFLİĞİ

Belediyemizin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü altında faaliyetlerini sürdüren engelliler şefliği, ilçemizde yaşayan engelli vatandaşların bilgilerini her yıl güncelleyerek, ihtiyaçları olan her türlü hizmetin en kısa sürede verilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. 

Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak engelliler konusundaki en önemli stratejimiz, ilçemiz sınırları içinde yaşayan tüm engel gruplarından engelli vatandaşlarımızın, bağımsız yaşama becerilerini geliştirilmelerine yardımcı olmak, engelli ve engelsiz bireylerin bir arada yaşamasına katkıda bulunmak, engelli vatandaşların sosyal ve psikolojik sorunlarına hızlı ve kalıcı çözümler üretebilmektir. Bu bağlamda engelli vatandaşlarımıza ulaşımdan, istihdama, akülü tekerlekli sandalye bakım onarımından, erişilebilirliğe, evde bakım hizmetinden psikolojik ve manevi desteğe kadar pek çok alanda çeşitli hizmetler verilmektedir. 

Engelli vatandaşlarımızın eğitim, sağlık, hukuk, istihdam, sosyal ve kültürel konularda haklarını öğrenebilmeleri ve toplumda eşit koşullarda yaşamalarını sağlamak için danışmanlık hizmeti verilmektedir.