BAŞAKŞEHİR MÜZİK AKADEMİSİ

Başakşehir Müzik Akademisi lise ve konservatuvar hazırlık öğrencilerine yönelik; sanat tarihi, keman, piyano, gitar, bağlama, çello ve ney branşlarında eğitim vermektedir. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz ve Cevdet Kılıçlar Bilgievlerinde verilen bu eğitim pazartesi günü hariç haftanın altı günü saat 18:00 ile 20:45 saatleri arasında yapılmaktadır.

Eğitmen kadrosu ve verilen eğitim içeriği alışılagelmiş belediye kursu eğitiminden ziyade akademik düzeyde hem icra hem de nota, solfej, dikte, şan ve sanat tarihi konularını da kapsayan geniş ölçekli bir eğitim anlayışına sahiptir. 

Öğrencilerimiz özel gün ve programlarda sahne almakta, öğrendikleri bilgileri sergilemektedirler.

Lise ve üniversite grubundaki müzik enstruman eğitiminde her branş için haftada 6 saat ayda 24 saat eğitim verilmektedir. Kur sistemi ile eğitim alan öğrenciler dönemlik kurlarını tamamladığında sınava tabii tutularak bir sonraki kura geçiş yapmaktadırlar. 

Başakşehir Müzik Akademisi Orkestrası eğitim alan öğrencilerimizden oluşmaktadır. Başarılı olan öğrencilerimizden oluşan orkestramız yılsonu konseri vermektedir. Yaklaşık 115 kişiden oluşan orkestramızın seyrine doyum olmayan görüntüleri izleyenlerin hafızasında yer etmektedir. Ayrıca müzik akademimiz bünyesinde kurulan gençlik orkestrası, öğrencilerin kurduğu trio, quartet ve gruplar ile öğrencilerin belediyemizin çeşitli organizasyonlarında sahne almaları sağlanmaktadır.