TESİSLERİMİZ

Başakşehir Spor Parkı

Doğayla uyumlu mimarisi ile dikkat çeken başakşehir spor parkı 2 adet kapalı halı saha, 1 adet basketbol sahası, 750 metrelik yürüyüş ve koşu parkuru, halı saha hizmet binası ile kapalı havuz ve fitnesin yer aldığı 2 ayrı bina ve 120 araçlık açık otoparkı ile hizmete sunulmuştur.

40 Dönüm üzerinde kurulu olan spor parkı bisiklet parkı ve alışılmışın dışındaki çocuk oyun grubu ile             benzerlerinden ayrılmaktadır.

Çevre sakinlerinin yürüyerek alana gelmesini teşvik etmek ve güvenliklerini sağlamak amacı ile tesisle bütünleşen modern bir yaya üst geçidi de proje kapsamında tamamlanmıştır.

Tüm tesis engelli ulaşabilir nitelikte inşa edilmiştir.

1500m² inşaat alanına sahip bina; futbol sahaları için 8 adet soyunma odası, basketbol sahası için 4 adet soyunma odası, tenis için 4 adet soyunma odası, revir, 32 kişilik kapalı 72 kişilik açık oturma alanına sahip kafeterya ve idari ofislerden oluşmaktadır.

 

2000m² Kapalı alana sahip yapıda 20 m*10 m lik kapalı havuz, 215 er metrekarelik bay ve bayan fitness  salonu ile 95 er metrekarelik ağırlık çalışma ve grup derslik salonlarından oluşmaktadır. Çocukların unutulmadığı tesiste 22m²lik bir de çocuk oyun odası yer almaktadır

 

Güvercintepe Spor Parkı

“Her mahalleye spor parkı” projesi kapsamında Güvercintepe de 2.600m2’lik alanda konuşlanan modern bir spor parkı projesi planlandı. Yapımı tamamlanan ilk tesis olan halı saha projesinde 1359 m2 lik çim saha, 4 adet soyunma odası, 12 adet duş, toplantı odaları, ofis odaları, mutfak, cafe, revir ve mescite sahip binanın yanı sıra 65 araçlık otopark ve 135 kişilik tribüne sahip olan tam teşekküllü, birinci sınıf bir spor parkı oluşturuldu.Üstü kapalı olan saha kış döneminde de ilçe halkına hizmet vermek üzere tasarlandı. 135 seyirci kapasitesi olan tesiste tribün polikarbon levhalarla kaplanarak kış koşullarına uygun olarak inşa edildi.

 Tesiste ayrıca engelli sporcular ve seyirciler için engelli WC’leri ve tribünde engelli bölümleri yer almaktadır. 

Tesis 24 saat kamera sistemi ile kontrol edilmekte, araç güvenliği için kollu bariyer sistemi bulunmakta ve yangın güvenliği için alarm sistemi de yer alması ile güvenlik         problemlerinin önüne geçilmeye çalışılmıştır.

Bahçeşehir Spor Merkezi

Terası ve kapalı alanlarıyla yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alanı kaplayan Bahçeşehir Sağlık ve Spor Kompleksi,  basketbol sahası, yüzme havuzu, aerobik, step, jimnastik ve çok amaçlı spor salonlarına sahip. Kompleksin basketbol  sahası, 1.lig seviyesindeki donanımı ve 1000 kişi kapasiteli tribünüyle profesyonel maçların da oynanabileceği özellikte. Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve çocuk havuzuna da sahip olan Bahçeşehir Spor Merkezi’ni benzeri tesislerden ayıran  önemli bir özelliği de cimnastik ve diğer bireysel sağlık ve vücut gelişimi amaçlı sporlara imkân veren salonlara sahip  olması. 

Güvercintepe Kadın Merkezi

Spor salonu iki idari ofis, mutfak, mescit, dinlenme alanı, wc, soyunma odası, grup dersliği ve spor alanından oluşmaktadır. Spor alanı 250 m2 ve grup dersliği 78 m2 olmak üzere toplam 620 m2 bir alan spor salonu olarak kullanılmaktadır. Bu alan sadece bayanlara hizmet vermektedir.

Şahintepe Spor Parkı

10 bin m2'lik bir alana kurulan Şahintepe Spor Parkı’nda 7-18 yaş arası çocuklar ve gençler futbol branşında eğitim alabilirken, yetişkinler için de halı saha hizmete sunuldu.