CADDE VE YOL DÜZENLEME

Başakşehir 5.Etap Ertuğrul Gazi Caddesi: Ertuğrul Gazi caddesi mer-i imar planlarında yol genişliği 20 metre olan bir yoldur. Cadde eski halinde 8 metre genişliğinde bir gidiş bir geliş olarak dizayn edilmiş bir yoldur. yol üzerinde bulunan iş merkezleri ve sitelerden dolayı bu bölgede trafik sürekli olarak kilitlenmekteydi. Tüm bunlardan yola çıkılarak bölgede çalışmalara başlanarak yol genişlikleri 7'şer metre olan iki gidiş iki geliş olarak yeniden düzenlendi. Kaldırımlar ve aydınlatma direkleri yenilerek modern bir hale getirildi. Ayrıca bölgede otopark ihtiyacı da göz önünde bulundurularak kullanışsız ve yetersiz otopark kapasitesi 5 kat artırılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Güvercintepe'de Büyük Değişim: Güvercintepe'de alt yapı çalışmalarının hemen ardından cadde ve sokaklardaki düzenleme çalışmaları başladık. İmalatları ile Güvercintepe'nin cadde ve sokaklarında kısa zamanda yaşanan değişim,vatandaşlarımızın yıllar sonra  temiz ve düzenli sokaklara kavuşmasını sağladı.

Güvercintepe Ahmet Yesevi Caddesi: Güvercintepe Mahallesi'nde Fatih Caddesi'nden sonra en işlek cadde olan Ahmet Yesevi Caddesinde 441 m yağmur suyu hattı, 2305 m2 kaldırım, 1850 m2 bordür, 4240 ton asfalt serimi ve yayaların caddeden geçişlerini kolaylaştırmak için uygun görülen 8 noktaya yükseltilmiş yaya geçidi yapıldı. 

Altınşehir Altın Çağını Yaşıyor: Başakşehirin 15.000’lik nüfusunu oluşturan Altınşehir’in  alt yapı çalışmalarının bitmesi ile  kaldırımları ve yolları yeniden yapılandıran Fen işleri Müdürlüğü ekipleri  Altınşehir’de yaşayan vatandaşlarımızın memnuniyeti ile çalışmalarına devam ediyor.

Bahçeşehir Şehir Gaffar Okkan Caddesinde Üzerinde Düzenleme Çalışmaları: Cadde’nin üzerinde yer alan Süleyman Demirel İ.Ö.O. giriş çıkışlarında yaşanan yoğunluktan ve yolun dar olması nedeni ile araçların çok zor geçtiği tespit edilmiş olup, imar planlarına uygun olarak yol genişletme çalışmaları yapılmıştır.

Başak Mahallesi Şair Zihni Sokak’daki Yol Genişletme Çalışmaları: Bölgede yeni yapılan Başak Pazarın vereceği yoğunluk göz önünde bulundurularak mevcut yolun yetersiz kalacağı için ve Sular Vadisine ulaşımın daha rahat ve kolay olabilmesi adına 3.5 mt olan yol genişliği 7 metreye yükseltilmiştir. Ayrıca yaya vatandaşlarımızı Sular Vadisi'ne daha rahat ulaşabilmeleri adına projeye birde döner merdiven eklenmiştir.

Bahçeşehir Pazartürk Caddesi  Yol Düzenleme Çalışmaları: Yoğun trafik yükü ve bölgedeki inşaat çalışmalarından dolayı son derece bozulan, rahatsız edici cadde tamamen sökülerek yenilendi. Orta refüj bitkisel peyzaj çalışması ve lüks aydınlatma direkleriyle prestijli caddelerimiz arasındaki yerini aldı.