ALTYAPI

Altyapı konusunda yıllardır yaşanan ancak bir türlü çözülemeyen sorunlar birer birer çözülmeye başladı.

Belediye Başkanlığımızın İSKİ ile yaptığı yazışmalar ve lobi faaliyetleri neticesinde, İSKİ tarafından kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının yapımı kararı alınmış, projeleri yapılmış ve hatların yapımına başlanmıştır. Bazı bölgelerimizde sokağın mansabı olan güzergah SİT alanından geçmesi nedeniyle, SİT alanından geçen hattın yapılması için İstanbul Tarihi Varlıkları Koruma Kurulundan gerekli izinler alınmıştır. İstanbul Tarihi Varlıkları Koruma Kuruluna yazılı talep edilen ve gerekli incelemeler neticesinde uygun görüş alınmış, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları İSKİ, yolun bordür-tretuar ve asfaltları ise Belediyemiz tarafından yapılmaktadır.

Belediyemizin İGDAŞ ile de yaptığı lobi faaliyeti ve yazışmalar neticesinde doğalgaz hattının olmadığı bölgelere doğalgaz hatları İGDAŞ tarafından döşenmeye başlanmış ve tamamlama çalışmaları devam etmektedir.

Uygulama projesi hazırlanmış ancak yapımına bir türlü başlanamayan Bahçeşehir giriş köprüsünün yapımı için İBB nezdinde yapılan girişimler sonucu, yıllardır Bahçeşehir’in kabusu haline gelen trafik keşmekeşline son verecek köprü ve altgeçit yapımına başlanmıştır. 2 şerit giriş ve 2 şerit çıkış olarak yapılan köprünün mart sonunda bitirilmesi planlanmaktadır.


2009-2011 Altyapı İstatistiklerimiz