AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ

Ahmet SELAMET

1949 Erzurum doğumludur. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi 1. Başkan Vekilliği görevine devam eden Selamet, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ahmet AĞIRMAN

1967 yılında Erzurum’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitiren Ahmet AĞIRMAN evli ve üç çocuk babasıdır.

Ahmet MELİK

1978 yılında Adıyaman’da doğdu. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğini bitirdi. Aydın Üniversitesi İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Ticaretle uğraşmakta olan Ahmet MELİK evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ahmet Hilmi BOYRAZ

1960 Malatya doğumludur. Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Mezunudur. Halen ticaretle uğraşmakta olup, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bülent ERATA

1977 Trabzon doğumludur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Özel bir firmada İhracat Müdürlüğü yapmakta olan Bülent Erata ileri seviyede İngilizce ve Fransızca bilmekte olup, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Canan ÖZBEK

1978 İstanbul doğumludur. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Lisans mezunudur. Canan Özbek, evli ve 2 çocuk annesidir.

Cüneyt YILMAZ

1967 yılında Düzce'de doğmuştur. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun olmuştur. Yılmaz evli ve üç çocuk babasıdır.

Ebru ATEŞ

1973 Ankara doğumludur. Bilkent Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü mezunudur. İleri seviyede İngilizce bilen Ateş, evli ve iki çocuk annesidir.

Galip TİRYAKİ

1962 yılında Giresun 'da doğmuştur. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Gökhan ÖZTÜRK

1986 yılı Ağrı doğumludur. Fatih Koleji Anadolu Lisesi'nden mezun olan Gökhan Öztürk ticaretle uğraşmaktadır.

Hasan GÜMÜŞ

1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2005 yılında Fatih Üniversitesi Endüstri Mühendisli'ğinden mezun olan Gümüş İhracat ve İthalat üzerine ticaret yapmaktadır.

Hayriye ÇİÇEK

1969 Malatya doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Evli ve üç çocuk annesidir.

İbrahim GÜNDOĞDU

1963 İstanbul doğumludur. Vatan Lisesi mezunudur. İngilizce bilen Gündoğdu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kağan ŞAHİN

1981 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Marmara Ünv. Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İşletmecilik Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi'nde İktisat Politikası üzerine doktora yapmakta olan Kağan ŞAHİN İngilizce, Boşnakça, Hırvatça ve Rusça bilmektedir.

Mehmet FINDIKÇI

1977 Kayseri doğumludur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 2004 yılında Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilimdalında “Gelir ve Kurumlar Vergisi Açısından Kanunen Kabul Edilmeyen giderler” adlı tezi ile Master çalışmasını tamamlamıştır. Serbest Muhasebe mali Müşavir olan Mehmet FINDIKÇI ingilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Muammer ÇINAR

1969 Tokat doğumludur. 1995'te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Murat ŞAHİN

1975 yılında Ordu'da doğmuştur. istanbul Üniversitesi İktisat Fakültes'inden mezun olmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Nurdan ERTUĞRUL

1976 yılında Berlin'de doğmuştur. Aslen Kayserilidir. Trakya Üniversitesi Almanca Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği Pedagojik Formasyon Bölümlerinden mezundur. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünde tamamlayan Ertuğrul, evli ve iki çocuk annesidir.

Onur GÖZEN

1962 Mardin doğumludur. Anadolu Üniversitesi mezunu olan Onur GÖZEN, ticaretle uğraşmakta olup, evli 2 çocuk babasıdır.

Recep ÖZER

1962 Elazığ doğumludur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Özer, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Veysel DEMİR

1985 Batman doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur. Fatih Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilimler Fakültesinde Yüksek Lisans yapmıştır. İleri seviyede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Sebahattin KAYAS

1963 Yılında Giresun’da doğdu. 1981 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Sebahatdin KAYAS evli ve 3 çocuk babasıdır.

Volkan KAHRAMAN

1978 Artvin doğumludur. Okan Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü Ön Lisans mezunu olan Kahraman, Erzurum Üniversitesi Adalet Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir.Volkan Kahraman evli ve dört çocuk babasıdır.

Evren ÖZKAN 

1980 İstanbul doğumludur. İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. İyi derecede İngilizce bilen Evren Özkan evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hayrullah İNTAŞ

1971 yılında Giresun’da doğdu. Eğitim hayatını Giresun’da tamamlayan Hayrullah İNTAŞ evli ve üç çocuk babasıdır.

Fahrettin AVCU

1967 yılında Niğde’de doğdu. Lise mezunu olan Fahrettin AVCU evli ve 4 çocuk babasıdır.

Hasan MALKOÇ

1962 yılında Samsun’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun olan Hasan MALKOÇ evli ve 3 çocuk babasıdır.