BAŞKAN'IN MESAJI

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Başakşehirlilerin yüzde 54,75’inin oyu ile seçildiğim Başakşehir Belediye Başkanlığı görevime, ilk günkü heyecan ve gönül belediyeciliği prensibi ile devam ediyorum. Mutluluğun şehri Başakşehir’de, mesai arkadaşlarımla birlikte gece gündüz demeden “Size yakın” sloganıyla yüreklere dokunan, insana değer veren, yaşamı kolaylaştıran projelerimizi ve hizmetlerimizi hayata geçirdik ve geçirmeye devam edeceğiz. 

Gençlerimizin, kadınlarımızın, yaşlılarımızın velhasıl tüm ilçe sakinlerimizin daha güzel bir Başakşehir’de yaşaması için yeni dönemde daha fazla çalışacağız. Hep birlikte çalışacağız ve Başakşehir’i hep birlikte yöneteceğiz. Dev projeler ve yeni eserler ile Başahşehir’i, İstanbul’un yeni merkezi yapmak için daha çok çalışacağız.

Başakşehir için hiçbir ayrım gözetmeksizin, her vatandaşımıza yapılması gereken neyse elimizden geldiğince yapmaya çalışacağız. Mutluluğun şehri Başakşehir’i, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da hem dizayn edip hem de sosyal ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde geliştireceğiz. Zira İstanbul’un fatihi Fatih Sultan Mehmet Han; “Hüner, bir şehri yaşanılır kılmaktır. O da yetmez, orada yaşayanları mutlu kılmaktır” der. Bu anlayışla ilçemizi imar ederken insanlarımızı da mutlu etmeyi hedefliyoruz. Çocuğundan yaşlısına, gencinden yetişkinine, engellisinden kadınına tüm Başakşehirlilerin çağdaş belediyecilik hizmetlerinden en yüksek derecede ve eşit biçimde yararlandığı, birlikte huzur içinde yaşadığı “Mutluluğun Şehri Başakşehir”i oluşturacağız. 

Coğrafi konumu itibariyle çok önemli bir noktada bulunan Başakşehir, Türkiye’ye çağ atlatacak dev projeler İstanbul Yeni Havalimanı ve Kanal İstanbul’un yanı sıra TEM Otoyolu, Trakya Otobanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul Yeni Havalimanı bağlantı yolları, yeni metro hatları, Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi, Yeni İstanbul Hali, 3,3 milyon metrekarelik Olimpiyat Köyü Spor Adası ve Yaşam Parkı, Başakşehir, Kayaşehir ve Hoşdere Millet Bahçelerinin yanı sıra Başakşehir Yeni Kent Meydanı ile çok kısa süre içinde İstanbul’un parlayan yıldızı haline gelecek.

İlçemizin marka değerini de artıracak bu dev projeler, Başakşehir’in gelecekte hem ulaşım hem iş olanakları hem de çevresiyle İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri hatta İstanbul’un yeni merkezi olmasını sağlayacak. Zira Napolyon’un “Dünya tek ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu” sözünü bir adım daha ileriye taşıyor ve diyorum ki; “Yakın gelecekte İstanbul’un başkenti, merkezi neresi?” diye sorulduğunda, cevap “Başakşehir” olacak.”