‘YILIN EN ÖZEL ANNESİ’ SPİKER ÖZGE UZUN OLDU

Bahçeşehirliler yılın annesini seçti. Anneler günü dolayısıyla Bahçeşehir Prestige Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen bir programda, ‘Yılın En Özel Annesi' CNN Türk ekranlarından tanıdığımız Özge Uzun oldu.

Anneler günü programı Bahçeşehir’de renkli görüntülere sahne oldu. Bahçeşehir'deki anaokulu öğrencileri, modern dans, bando ve aerobik gösterileriyle, annelere ve izleyicilere neşeli dakikalar yaşattı. Programda bir konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, içinde bulunduğumuz ‘Dünya Engelliler Haftası’na dikkat çekti. Başkan Uysal, yılın en özel annesi seçilen Özge Uzun'un engelli bir çocuğun annesi olmasının ve anneler gününde ödül almasının önemli ve manidar olduğunu söyledi. Başkan Uysal, engelli çocukları olan annelerin fedakarca mücadele ettiklerini de sözlerine ekledi.

Başkan Uysal, ‘’Engeller yavaş yavaş ortadan kalkıyor’’
Türkiye’de artık engellerin yavaş yavaş ortadan kalktığını, eskiden sokağa bile çıkamayan engellilerin artık toplumun birer parçası olduğunu vurgulayan Uysal, ‘’Hayatımızın en değerli varlığı olan annelerimizin gününü kutluyorum " dedi.
Yılın annesi seçilen Özge Uzun ise çağrıldığı sahnede engelli oğlundan bahsederken duygulanarak, oğlunun engelli değil, çok özel olduğunu anlattı. Burada yapılan gösterileri çok beğendiğini de ifade eden Özge Uzun, Bahçeşehir'in en özel annesi unvanı almasına çok sevindiğini söyledi.

Mevlüt Uysal'ın elinden bir plaket ve çiçek alan Özge Uzun, bu çiçeğin hayatında aldığı en büyük çiçek olduğunu söyleyerek, çiçekleri orada bulunan annesine verdi. Günün anısına fotoğraflar çektirilmesinden sonra program sona erdi. 

Yayınlanma Tarihi: 4 Eylül 2012