TAZİYE ARACI BAŞAKŞEHİRLİLERİN YANINDA

İnsan odaklı sosyal belediyecilik projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Başakşehir Belediyesi, modern ‘Taziye Aracı’ ile bir yılda 300 ailenin yanında oldu. 

‘Hoş Geldin Bebek’ ve ‘Anne-Bebek Eğitimi’ gibi örnek projeleriyle ilçe sakinlerinin mutluluğuna ortak olan Başakşehir Belediyesi, modern Taziye Aracı ile Başakşehirlilere destek oluyor.

Vatandaşın tüm ihtiyacı karşılanıyor 

İklimlendirme sistemi ile yazın serin, kışın sıcak olması sağlanan araçta; uzun süreli enerji ihtiyacını karşılayacak jeneratör, sohbet ve Kur’an-ı Kerim tilaveti için ses sistemi, 2 ekran, 4 projektör, saklama dolapları, 100 litrelik su deposu, atık deposu ve tuvalet bulunuyor. Mutfak bölümünün de bulunduğu araçta taziyeye gelen vatandaşlara çay ve su ikramı ikramı yapılıyor. Hidrolik sistem sayesinde yana doğru açılarak genişleyebilen aracın dış bölümünde, vatandaşların yağmur ve güneşten korunmasını sağlayan bir tente yer alıyor. Araç içindeki abdest alma bölümü ve namaz kılma alanı ile vatandaşların ibadetlerini de rahatlıkla yapabilmeleri sağlanıyor. Başakşehirliler, ihtiyaç duymaları durumda taziye aracına 444 0 669 numaralı Çağrı Merkezi’nden ulaşabiliyor.

“Her zaman yanınızdayız” 

Sosyal belediyecilikte insan odaklı hizmet ve projelerle Başakşehirlilerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Belediye olarak vatandaşa hizmeti esas alıyoruz. Özel olarak tasarladığımız Taziye Aracımız ile mutlu günlerinde olduğu gibi hüzünlü günlerinde de Başakşehirlilerin yanında olup acılarını paylaşmaya gayret gösteriyoruz” dedi. 

 

Yayınlanma Tarihi: 8 Eylül 2019