‘TATAR ÇÖLÜ’ SEYİRCİYLE BULUŞTU

Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı’nın sahnelediği, Betül Odabaşı Törk’ün uyarlayıp, Zuhal Öztürk’ün yönettiği “Tatar Çölü” yetişkin oyunu tiyatro severlerle buluştu.

İstanbul Kültür Sanat dünyasına hızlı bir giriş yapan Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM) yetişkin tiyatro oyunları ile de sezona iddialı başladı. Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenen “Tatar Çölü” yetişkin oyunu, usta sanatçı kadrosuyla Başakşehirliler tarafından beğeniyle izlendi. 

Kadrosunda Abdül Süsler, Rabia İlknur Şaşmazer, Murat Ceylan, Çisel Kuşkan, Ibrahim Tül, Ozan Ceylan, Cumhur Arat, Kemalettin Caymaz, Emrah Girgin, Orhan Uzun, Ufuk Dağaşan, Fatih Boyalı, Özlem Şahin, Serra Tankal, İnci Dolgun ve Özlem Olgun’un rol aldığı oyunun konusu ise şöyle: Genç Teğmen Giovanni Drogo ilk görev yeri olan Bastiani Kalesi’ne gitmek için yola çıkar. Kaleye ilk geldiği zaman sorumlulukların ağırlığı nedeniyle ayrılmayı düşünür fakat üstlerinin tavsiyelerini dinleyerek bir süre daha kalma konusunda ikna olur. Geçen zaman, insanın kanına işleyen alışkanlıklar ve hayatın monoton ritmi Drogo’nun zihninde Bastiani Kalesi’ni aşılamaz bir “hapishaneye” dönüştürür ve başlangıçta gitmek niyetinde olduğu kale’si; içinden çıkamadığı, çıktığında geri dönmek için sabırsızlandığı bir mekân haline gelir.

Yayınlanma Tarihi: 30 Ekim 2018