SEVİMLİ KÖPEK “BİDON” SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Su içmek istediği plastik bidona kafasını sıkıştıran sokak köpeği, Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sağlığına kavuşturuldu. 

Hayvan sever bir vatandaşın ihbarı üzerine bitkin bir şekilde bulunan sokak köpeği, Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alındı. 

Plastik bidon operasyonla çıkartıldı

Rehabilitasyon Merkezi çalışanlarının “Bidon” ismini verdiği sevimli köpeğin kafasındaki bidon başarılı bir operasyonla çıkartıldı. Sevimli köpek, operasyonun ardından kısa sürede sağlığına kavuştu. Tedavi süreciyle birlikte Bidon, eskisi gibi rahatlıkla beslenmeye de başladı.

Bidon hızla iyileşiyor 

Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden Veteriner Yunus Kanlı, sevimli köpeğin hızlı bir şekilde iyileştiğini belirterek, “Onu bulduğumuzda kafasına bidon geçmiş vaziyetteydi. Beslenemediği için su kaybına bağlı olarak direnç kaybı yaşıyordu. Nefes alınımı da zora sokan bu durumda ivedi şekilde bidonun ağzı kesildi ve merkezimize intikal ettirildi” diye konuştu. 

Kontrollü şekilde çıkardıkları plastik bidonun köpeğin boyun kısmında doku hasarına sebep olduğunu ifade eden Yunus Kanlı, “Hemen serum ve solunum destekleyici uygulama gerçekleştirildi. Biraz güç kazanacak ve ardından kısırlaştırıp sahiplendirilecek. Vatandaşlarımız bu tür durumlarda 444 0 669 numaralı telefondan bize 7/24 ulaşabilirler” dedi.

Su ve mama kapları Belediye’den  

Veteriner Yunus Kanlı, benzer vakalarla özellikle yaz aylarında karşılaştıklarına dikkat çekerek şunları söyledi: “Havaların iyice ısınmasıyla birlikte sokak hayvanları özellikle su bulmakta zorluk çekebilirler. Başakşehir Belediyesi olarak sevimli dostlarımızın su ve mama ihtiyacını gidermek için kullanılan kapları ücretsiz dağıtıyoruz. Hayvan sever Başakşehirlilerden isteğimiz, yaşadıkları bölgede sokak hayvanları varsa ve su, mama kapları yoksa bizleri hemen aramaları. Amacımız sevimli dostlarımızın sıcak havalarda susuzluk çekmemesi.” 

Yayınlanma Tarihi: 30 Mayıs 2019