‘İLK’ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

696 KHK ile Başakşehir Belediyesi bünyesine geçişleri yapılan ve Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 545 işçi personel, ilk ‘Toplu İş Sözleşmesi’ne törenle imza attı.

696 sayılı KHK ile 01.04.2018 tarihinde taşeron firmalardan Başakşehir Belediyesi iştiraki Başakkent Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. bünyesine geçişleri yapılan işçi personelle ilgili ilk toplu iş sözleşmesi töreni, Mehmet Emin Saraç Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene; Temizlik İşleri Müdürü Hacı Dursun Ağaç ve yardımcıları,Başakkent Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Erkan Üncü ve yönetim kademesinde çalışan personeller ile 545 işçi personel katıldı.

İmza töreni öncesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarına sosyal hakları, Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi, İşyeri İç Yönetmeliği ve genel konularla alakalı bilgi verildi. Temizlik İşleri Müdürü Hacı Dursun Ağaç, çalışma düzeni, iş disiplini ve iş ahlakı; Başakkent Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Erkan Üncü ise sosyal haklar ve maaş konusunda işçilerle bilgi paylaşımında bulundu.

Toplantı sonunda 696 KHK ile Başakşehir Belediyesi bünyesine geçişleri yapılan işçi personel ile Başakkent Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. yetkilileri arasında ilk “Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi” imzalandı.

Yayınlanma Tarihi: 1 Ağustos 2018