İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU BAŞAKŞEHİR’DEYDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatları koordinasyonunda düzenlenen sahur programına katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Başakşehir Kent Meydanı’ndaki Ramazan Sokağı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Stantları gezen Bakan Soylu, Başakşehirlilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi, ilçe protokolü ve kanaat önderleriyle birlikte sahur yaptı.

Başakşehir Millet Kıraathanesi'nde gerçekleştirilen programa Bakan Soylu’nun yanı sıra Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, MHP Başakşehir İlçe Başkanı Fatih Keleşoğlu, muhtarlar, STK temsilcileri ve kanaat önderleri katıldı.

“Size yakın’ sloganıyla yola çıktık”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gecede yaptığı selamlama konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Yaklaşık 1,5 sene önce ‘size yakın’ sloganıyla yola çıkmıştık. 31 Mart seçimlerinde İstanbul’da en fazla oy artışı yapan ilçelerden biriyiz. Ben göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı tüm komşularımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor ve bu desteğin 23 Haziran’da da tekrarlanacağına yürekten inanıyorum” dedi.

“İstanbul güç veren güçlü bir şehirdir”

Programda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Ramazan ayının ayrı bir önem ihtiva ettiğini ve manevi olarak Türk milletinin paylaşma ve bir arada yaşama kültürünü benimsemiş bir millet olduğunu söyledi.

İstanbul'un dünyanın en güzel ve güçlü şehirlerin önünde geldiğini ve son dönemde birilerince İstanbul'da güvensizlik iklimi yaratılmaya çalışıldığını savunan Bakan Soylu, şunları kaydetti: "Benim endişem ve korkum şudur. Açıkça söyleyeyim; İstanbul güç veren güçlü bir şehirdir. İstanbul gücü üzerinden 23 Haziran sonrası birileri Türkiye'nin istikrarına yeni bir yol, yeni bir gri iklim açmaya çalışıyor. Buna müsaade etmemek lazım. Yine İstanbul'u bir siyasal çatışmanın merkezi haline getirmeye çalışıyorlar. İstanbul'u bir ideolojik kavganın merkezi haline getirmeye çalışıyorlar. Buradan ülkemize ciddi bir set çekmeye çalışıyorlar."

Yayınlanma Tarihi: 29 Mayıs 2019