ENGELLİLER GÜNÜNE ÖZEL “SIRA GECELİ” KUTLAMA

Başakşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelliler ve ailelerini bir araya getirdi. Programda küçük bir “sıra gecesi” yapan Başakşehir Belediyesi Engelsiz Sanat Atölyesi Müzik Korosu, büyük alkış aldı.

Başakşehirli engelli vatandaş ve ailelerinin bir araya geldiği yemeğe; Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Basri Gül, Engelliler Komisyonu Başkanı Hayati Yiğitoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Kartoğlu’ndan annelere teşekkür

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte her zaman engelli vatandaşımızın yanında olduğunu kaydeden Yasin Kartoğlu, “Her şeyden önce mutluluğun şehrini kurmaya çalışıyoruz. Kayaşehir’de Engelli Rehabilitasyon Merkezimizin çalışmaları hızla devam ediyor. İnşallah engelliler merkezimizi de hep birlikte açacağız. Son teknoloji ile dizayn edilen merkez, Başakşehir’e yakışır bir merkez olacak. Engelsiz Yaşam Atölyesi’ni kurduk. Burada çocuklarımıza yeni hobiler kazandırıyoruz. Bu konuda büyük ve sabır gösteren annelerimize çok teşekkür etmek istiyorum” dedi. 

Kaymakam Tekin: Aslında hepimiz birer engelliyiz

Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin de, 3 Aralık’ın engelliler günü olarak belirtilmesini istemediğini söyleyerek, “Aslında hepimiz birer engelliyiz. Ben yüzme bilmiyorum ama şampiyonluk alan engelli yüzücülerimiz var. Ben enstrüman çalamıyorum ama belediyemiz engelli müzik korosu kurmuş ve bize konser veriyorlar. Ve merak ediyorum hangimiz engelli? Bu yüzden insanız ve hepimiz aynı değeri hak ediyoruz” şeklinde konuştu.

Engelsiz Sanat Atölyesi Müzik Korosu’ndan “sıra gecesi”

Yaklaşık bin özel konuğun katıldığı programda, bir yıl önce Başkan Kartoğlu’nun talimatı ile kurulan Engelsiz Sanat Atölyesi Müzik Korosu muhteşem bir konser verdi. 13 engelliden oluşan koro, “sıra gecesi” ile konuklardan büyük alkış aldı. Koro, birbirinden güzel türkülerle kulakların pasını silerken diğer taraftan konuklara çiğ köfte ikram edildi. 


Program sonunda ikinci şiir kitabını çıkartan Ömer Faruk Morkoç, Engelsiz Sanat Korosu Şefi Mehtap Durna, ironman engelli sporcu paratriatlet Abdulkadir Özoğul, Almanya koşu sandalye birincisi engelli sporcu Şeymanur Sayar, Engelsiz Sanat Atölyesi Tiyatro Genel Yönetmeni Metin Mete ile milli engelli sporcular Muhammed Can Demirci ve Emine Avcu’ya plaket verildi.

Başkan Kartoğlu’ndan özel öğrencilere özel ilgi

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Borsa İstanbul Anadolu Teknik Meslek Lisesi bünyesindeki Başakşehir İş Uygulama Okulu’nu da ziyaret etti. Başkan Kartoğlu, tek tek ilgilendiği özel öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Yayınlanma Tarihi: 4 Aralık 2018