ENGELLİ GENÇLERDEN ANLAMLI ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI

Başakşehir özel eğitim iş uygulama okulu öğrencilerinden oluşan Engelsiz Sanat Atölyesi, anneler gününde anlamlı bir konser verdi. Engelli gençler, annelerine sevgilerini türküler ve şarkılarla dile getirdi.

Başakşehir özel eğitim iş uygulama okulunda düzenlenen anneler günü programı renkli görüntülere sahne oldu. Programa; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Eşi Kübra Kartoğlu, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Şaduman Kutay, okul yöneticileri ve aileler katıldı. 


Hem eğlendiler hem de eğlendirdiler. Engelsiz sanat atölyesi öğrencileri, Çanakkale Türküsü ile başladıkları konserde sevilen türküleri başarıyla seslendirdiler. “Gönül Dağı”, “Leylam”, “Nemrut’un Kızı” gibi türkülerle annelerine duygusal anlar yaşatan engelli gençler, “Bahçe Duvarından Aştım” ve “Zühtü” gibi hareketli türkülerle de konukları eğlendirdi. 


Başkan Kartoğlu Anneler Günü’nü kutladı


Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, annelerini hem eğlendiren hem de Anneler Günü’nü kutlayan öğrencilerin sevincine ortak oldu. Annelerin gününü kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Kartoğlu, “Sizler gerçekten emek sahibisiniz, büyük bir gayret  gösteriyorsunuz. Bugün size böyle bir sürpriz yaptık. Sizlerin yüzünü güldürebilseydik ne mutlu bize. Bütün çocuklarımızın sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerle daha aktif olmasını ve her alanda daha yaşanır bir Başakşehir oluşturmayı arzu ediyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 15 Mayıs 2018