“Bİ DOLU MEDYA” İLE EĞLENCELİ BİR AKŞAM

Hayatımızın vaz geçilmezleri televizyon ve radyo dünyasını farklı bir perspektiften anlatan “Bi dolu medya” programı Başakşehirlilere eğlenceli bir akşam yaşattı. Deneyimli ekran yüzü TGRT Haber ana ekran sunucusu Mehmet Aydın ve TRT Radyo programcısı Hopdedik Ayhan her duyguyu bir arada yaşatabilen kitle iletişim araçları olan televizyon ve radyoyu dopdolu bir içerikle anlattı.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve interaktif bir şekilde başlayan programda radyocu ve televizyoncu olmak isteyen gençlere tavsiyelerde bulunan ikili, izleyicilere canlı yayınlar esnasında yapılan absürt hatalardan ve doğal kazalardan oluşan bir video derlemesi izlettiler.

Televizyonlarda, haber merkezlerinde gündemle alakalı halk röportajları istenir diyerek zor ve komik tecrübelerden bahseden Mehmet Aydın, “ Bazen kolay görülen halk röportajları öyle zorlar ki aksi bir adama denk gelirsiniz ve bir türlü derdinizi anlatamazsınız” dedi. Seslendirme yapmakta bir sanattır diyen Hopdedik Ayhan, “ Yeter ki işinizi iyi yapın her zaman başarıyı yakalayacaksınızdır. Seslendirme için eve gittiğinizde sessiz sessiz okuyacaksınız, diksiyon çalışmalarınızı yapıp kendinizi geliştireceksiniz” diye konuştu.

Radyoda boşluğa televizyon da siyaha düşmeyeceksin

Çoğunluğunun gençlerden oluştuğu programda seyirciler arasından televizyoncu ve radyocu olmak isteyen gençleri sahneye alan ikili bir oyunla spikerlik ve radyoculuk tecrübesi yaşattı. Sahneye çıkan genç kız gösterdiği performans sayesinde TRT’de stajyerlik sözü aldı. İkili başarılı bir medyacı olmak için tüm detayları canlandırdılar.

Çeşitli sorular üzerine hazırladıkları medya sunum videolarıyla izleyenleri güldüren program sonunda TGRT Haber sunucusu Mehmet Aydın ve TRT Radyo programcısı Hopdedik Ayhan’a çiçek takdim edildi.

Yayınlanma Tarihi: 7 Ocak 2018