BAŞKAN KARTOĞLU’NDAN KARDEŞ İLÇE MALAZGİRT’E ZİYARET

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, bir dizi incelemelerde bulunmak ve yapılan projeleri yerinde görmek için Muş’un Malazgirt ilçesini ziyaret etti. Başkan Kartoğlu, tarihimizin temel taşı olan Malazgirt’te ciddi ve gözle görülür değişimler olduğunu söyledi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başkan Yardımcısı Mehmet Tayip Tanrıkulu, Malazgirt'te Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı tarafından karşılandı. Başkan Kartoğlu ve beraberindeki heyet, ilçeye yapılan hizmetleri yerinde inceleyerek yapılan hizmetler hakkında yetkililerden bilgiler aldı. 

Kırlı’dan Başkan Kartoğlu’na teşekkür…

Kardeş ilçe Başakşehir’in Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nun ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, “Sayın Başkanın ziyareti bizi onure etti. Kardeş Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu beyin ilçemize ikinci gelişleri. İlk geldikleri zaman başkan yardımcısıydı. Burada kardeş belediyemizin yaptığı hizmetleri yerinde inceledik ve yapılacak işler hakkında mutabakata vardık. Sayın Başkana ve çalışma arkadaşlarına Malazgirt halkı adına teşekkür ediyorum” dedi. 

“Malazgirt tarihine yakışır bir ilçe olacak” 

Malazgirt’in Anadolu’daki Türk tarihinin temel taşı olduğunu söyleyen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, tarihi ve şirin ilçede olmaktan son derece onur duyduğunu ifade etti. Malazgirt'e ikinci kez geldiğini belirten Başkan Kartoğlu, “Bu gelişimizde şunu gördük ki Malazgirt’te ciddi ve gözle görülür değişimler olmuş. İlçe adeta bir inşaat alanına dönmüş. Projeler bittiğinde Malazgirt çok modern bir ilçe olacak. Kardeş ilçemizin Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı'nın çok ciddi ve gayretli çalışmalarını gördüm. Belediye olarak kardeş belediyemize yaptığımız hizmetler devam edecektir. Malazgirt ilçesi belediyecilik hizmetleri olarak hizmetin en iyisine layık bir ilçedir” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi: 14 Temmuz 2018