BAŞKAN KARTOĞLU ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Altınbaş Üniversitesi’nde siyaset dersi verdi.

Gençlere siyasete girmeleri tavsiyesinde bulunan Başkan Kartoğlu “Siyasette 1. Kural sabırlı olmaktır” dedi.

Altınbaş Üniversitesi tarafından düzenlenen “Kent ve Siyaset Okulu”nun 6. Hafta konuğu Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu oldu.

Üniversitenin Gayrettepe Kampüsü’nde gerçekleştirilen “Yerel Seçimler 2019’a Doğru” paneline Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Banu Dalaman, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Üniversite öğrencilerinden, Siyaset ve Diplomasi Kulübü Başkanı Salih Kurtulmuş’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde konuşan Başkan Kartoğlu, “Siyasette 1. Kural sabırlı olmaktır” dedi.

“Üniversite diploması yetmez, +1’iniz olmalı”

Gençlere tecrübelerini aktaran Başkan Kartoğlu, “Liselerdeki gençlik buluşmalarında da sürekli söylediğim bir şey var: Günümüzde başarılı olmak için mutlaka +1’iniz olmalı. Üniversite diploması tek başına bir şey ifade etmiyor. Örneğin İngilizce biliyor olmanız bile artık yetmiyor, bunun yanı sıra Çince veya başka bir dil öğrenmelisiniz. İşte o, sizi yaşıtlarınızdan ayıran +1inizdir” şeklinde konuştu.

“Günlük değil, uzun vadeli düşünmek lazım”

Gençlere hem bireysel kariyerlerinde hem de siyasette günlük değil, uzun vadeli düşünmeleri tavsiyesinde bulunan Kartoğlu, “Siyaset defteri kapanmaz. Ben belediye başkanı olana kadar 16 yıl çeşitli görevlerde aktif rol aldım ve siyasetle uğraştım. 16 yılın sonunda Başkan olabildim. Demek ki sabırla çalışmak ve beklemek gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Üniversiteli gençlerin Başkan Kartoğlu’na sorular yöneltmesiyle devam eden program, Altınbaş Üniversitesi’nin ‘Demokrasi ve 15 Temmuz Şehitler Ormanı’na Başkan Kartoğlu adına fidan bağışı yapıldığını gösteren sertifika takdiminin ardından sona erdi.

Yayınlanma Tarihi: 30 Kasım 2018