BAŞAKŞEHİR’İN İLK 'SATRANÇ ŞAMPİYONU' BELLİ OLDU

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından düzenlenen Başakşehir İlçe Birinciliği Satranç Turnuvası’nda, Muhammed Sinan Gönüllü şampiyon oldu.

Yaş sınırının olmadığı turnuvada, 9 yaşındaki Zeynep Bayır “En Başarılı Başakşehirli Kadın Sporcu” seçildi.

Başakşehir İBB Akşemsettin Ortaokulu Spor Salonu’nda 20-21 Ekim tarihlerinde düzenlenen ve toplam 76 sporcunun yarıştığı turnuvaya; Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başakşehir İlçe Temsilcisi Meltem Çetinkaya, Baş Hakem Yakup Coşkun, sporcular ve aileleri katıldı. Turnuva açılışını TSF’nin uluslararası (FIDE) hakemlerinden Kıyasettin Aydın ve İl Temsilci Yardımcısı Talha Emre Akıncıoğlu yaptı.

Şampiyon: Muhammed Sinan Gönüllü

Başakşehir İlçe Birinciliği Satranç Turnuvası’nda Muhammed Sinan Gönüllü, rakiplerini geride bırakarak şampiyonluğa uzandı. Tunahan Makaracı’nın ikinci, Can Durak’ın üçüncü olduğu turnuvada; İsmail Kuzey Yılmazel, Özgün Alp Akbaş ve Arda Özkurt da dereceye girmeye hak kazandı.

“Katılımcı sayısını arttıracağız”

Türkiye Satranç Federasyonu Başakşehir İlçe Temsilcisi Meltem Çetinkaya, ilk turnuvalarını yaptıklarını belirterek, “İlçe Temsilciliği ekibi olarak bir buçuk ay turnuva hazırlığı yaptık. Toplam 64 kontenjanı olan turnuvamıza 140 başvuru yapıldı. Bundan sonraki turnuvalarda katılımcı sayısını mümkün olduğunca arttıracağız” diye konuştu.

En yaşlı katılımcının 64 yaşında olduğu turnuva, başarılı olan sporculara kupa ve madalya takdimlerinin ardından sona erdi.

Yayınlanma Tarihi: 26 Ekim 2018