BALON FUTBOLU’NDA AYAKTA KALAN KAZANIYOR

Başakşehir Belediyesi’nin ilçe genelindeki liselerde eğitim gören öğrencilere sporu sevdirmek amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Gençlik Oyunları Festivali’nde, “Balon Futbolu” heyecanı yaşanıyor.

15 bin lise öğrencisinin rekor katılımıyla gerçekleştirilen ve survivor ile başlayan Gençlik Oyunları’nda, Bilyalı Tornet yarışmalarının ardından şimdi de Balon Futbolu heyecanı yaşanmaya başlandı.  

Başakşehir Belediyesi’nin ilçe genelindeki liseler arasında öğrencilere sporu aşılamak, yetenek ve becerilerini gözlemleyerek uygun branşlara yönlendirilmelerini sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen oyunlarda, Balon Futbolu müsabakaları çekişmeli olduğu kadar eğlenceli mücadelelere sahne oluyor.

Müsabakaların ilk gününde TOKİ Kayaşehir Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ile Başakşehir Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin Kızlar Balon Futbolu Takımı galibiyet için kıyasıya mücadele etti. Başakşehir Çok Programlı Anadolu Lisesi takımı, çekişmeli geçen mücadele sonunda 4 - 2’lik skorla ilk günün kazananı oldu.

2 hafta sürecek olan Balon Futbolu müsabakalarında toplam 38 okul ve bin 14 sporcu şampiyonluk için ter dökecek.

Yayınlanma Tarihi: 26 Kasım 2018