BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ

SIFIR ATIK PROJESİ

BAŞAKŞEHİR'E SIFIR ATIK GÜZEL GELECEK

ÇEVRE BİLİNCİ VE GERİ DÖNÜŞÜM KAMPANYASI

Başakşehir Belediyesi olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi’ne dev bir kampanyayla destek veriyoruz. “Başakşehir’e Sıfır Atık Güzel Gelecek” sloganıyla başlattığımız Çevre Bilinci ve Geri Dönüşüm Kampanyamızda

tüm ilçemiz genelinde evler, okullar ve kamu binalarında atık toplama sistemimizi kurarak kapsamlı bir geri dönüşüm seferberliği başlattık. 

Evler, Okullar ve Kamu Binalarında Sıfır Atık

Özel olarak tasarladığımız ve ilçemiz genelinde vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtımına başladığımız  atık toplama aparatları ve askılarla geri dönüştürülebilen atıkları plastik, kâğıt, metal ve cam kategorilerinde ayrı ayrı topluyoruz. Geri dönüşüm ünitelerimizde biriken atıklar, Belediyemiz ekiplerince toplanarak geri dönüşüm tesislerine götürülüyor. Kampanya kapsamında site yönetimleriyle de işbirliğine giderek ilçemiz genelinde geri dönüşebilen atık miktarını mümkün olan en üst seviyede toplamayı amaçlıyoruz. 

Geri Dönüşümde El, Göz, Duygu ve Zihin Alışkanlığı Kazandırmak

Yıl boyunca  Çevre Bilinci ve Geri Dönüşüm Kampanyamıza ve Sıfır Atık projesine en çok katkı sağlayan sitelerimizeverilecek ödüllerle hem vatandaşlarımızı geri dönüşüme teşvik ediyor hem de kampanyanın daha geniş kitlelere ulaştırılmasını hedefliyoruz. Amacımız atık toplama sürecini günlük yaşamın içine katarak, evlerde, okullarda ve kamu binalarında daha kolay daha erişilebilir bir hale getirmek. Geri dönüşümde vatandaşlarımıza El, Göz, Duygu ve Zihin Alışkanlığı kazandırmak. 

Başakgiller de aramızda...

Projemiz kapsamında kampanyamızın daha görünür olması ve ilçemizde çevre ve geri dönüşüm farkındalığının artırılması hedefiyle  Başakgiller çizgi karakterlerini tasarladık. Başakgiller, evler, okullar, kültür merkezlerimiz ve ilçe genelinde sosyal alanlarda düzenleyeceğimiz çeşitli etkinliklerle bizlerle birlikte olacak.

Geri Dönüşümle hem ilçemiz hem ülkemiz kazanacak. Kampanyamız hakkında detaylı bilgiyi BİKOM 444 0 669 numaralı hattımızdan alabilirsiniz.