BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ

DESTEKKART

Başakşehir İlçesi sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların geçimlerine katkıda bulunmak, kendi belirledikleri ihtiyaçlarını insan onuruna yakışır bir şekilde karşılamalarına destek amacıyla 2009 yılında başlayan Destekkart hizmetimiz, aynı zamanda farklı yaşam standartlarında hayatını sürdüren vatandaşlarımızı ortak standartlarda buluşturabilmeyi, insanların yaşamaktan mutluluk duyduğu huzurlu ve modern Başakşehir’i kurmayı hedeflemektedir. 

Projenin ikincil amacı ise, Destekkart’ın kullanımı için özellikle ilçede yer alan küçük esnaf ve marketlerle anlaşma yapılarak, ilçe esnafının desteklenmesi ve ticaretin hareketlenmesidir.  

 

Destekkart Başvuru Koşulları 

Öncelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın belediyemizin iletişim merkezine şahsen ya da telefonla başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Başvuru yapan vatandaşlarımızın evlerine saha ekiplerimiz tarafından ziyaret gerçekleştirilerek, yaşam koşulları ve geçim standartları konusunda sosyal inceleme ve tespit yapılır. 

Daha sonra yapılan bu incelemeler müdürlüğümüzde kurulan komisyonca değerlendirmeye tabi tutularak, kriterlere uyan vatandaşlarımız Destekkart kullanımına uygun görülür ve müdürlüğümüze davet edilerek kartları teslim edilir.