Yasin Kartoğlu
Belediye Başkanı

Belediye Başkanı

Yasin Kartoğlu

1977 yılında Malatya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece'de yapan Yasin Kartoğlu üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamladı.2009 yerel seçimlerinde AK Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Kaartoğlu, 2 dönemdir başkan yardımcılığını yürütüyordu.Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın 28 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Başakşehir Belediye Meclisi’nde 4 Ekim 2017’de gerçekleştirilen oylama ile Başakşehir Belediye Başkanı seçildi.Yasin Kartoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

 •  -
  -

  -

  -

  -

 •  Serkan Çelik
  Fen İşleri Md.

  Fen İşleri Md.

  Serkan Çelik

  1984 Yılında Konya’nın Seydişehir İlçesinde doğmuştur.Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Bölümünü tamamladı.

 •  Kazım Gülüm
  Park ve Bahçeler Md.

  Park ve Bahçeler Md.

  Kazım Gülüm

  1963 yılında Oymadere'de doğmuştur. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 •  Selim Çelebi
  Gençlik ve Spor İşl. Md.

  Gençlik ve Spor İşl. Md.

  Selim Çelebi

  1981 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bağcılar'da tamamladı. Türkiye'nin değişik illerinde 18 sene faal olarak sporculuk, antrenörlük ve beden eğitimi öğretmenliği yaptı. 2009'da Marmara Üniversitesi BESYO Antrenörlük Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'nde Beden Eğitimi Öğretmenliği Formasyon Eğitimi'ni tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde spor yönetimi bilimleri üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Birçok STK'da kurucu başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. İBB Spor A.Ş.'de 4 yıl görev aldıktan sonra 2014 yılından itibaren belediyemiz bünyesine geçiş yapan Selim Çelebi evli ve bir çocuk babasıdır.

 •  Murat Şahin
  Başkan Yardımcısı

  Başkan Yardımcısı

  Murat Şahin

  1975 yılında Ordu'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olan Şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

 •  M. Furkan Türkaslan
  Mali Hizmetler Md.

  Mali Hizmetler Md.

  M. Furkan Türkaslan

  Aslen Kayserili olan M. Furkan TÜRKASLAN, 1987 yılında İstanbul Bakırköy doğdu. İlk ve ortaokulu Bakırköy’de, liseyi Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde bitirdi. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamladı. 2008 yılında memuriyet hayatına başladı. 2013 yılından itibaren belediyemizin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görev yaptı. Temmuz 2017 itibariyle Mali Hizmetler Müdürlüğü görevine atandı. M. Furkan TÜRKASLAN evli ve 2 çocuk babasıdır.

 •  Bekir Selçuk Temel
  Bilgi İşlem Md.

  Bilgi İşlem Md.

  Bekir Selçuk Temel

  1980 yılında Kütahya'da doğmuştur. 2005 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur.

 •  M.Tayyip Tanrıkulu
  Destek Hizm. Md.

  Destek Hizm. Md.

  M.Tayyip Tanrıkulu

  1964 Yılında Diyarbakır’ın Bismil İlçesine bağlı Yukarı Dolayı Köyünde doğan Mehmet Tayyip TANRIKULU, Anadolu Üniversitesi İlahiyat Ön Lisans Mezunudur.Diyarbakır Büyük Şehir Belediyesi Otobüs İşletmeleri Müdürlüðü, Trafik Şube Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nde görev almıştır. Ankara Tarım Bakanlığında kısa bir süre görev almıştır.Evli ve 4 çocuk babasıdır.

 •  Faruk Öztürk
  Zabıta Md.

  Zabıta Md.

  Faruk Öztürk

  1969 yılında Kastamonu İli, Tosya İlçesi’nin Ortalıca Beldesi’nde doðdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Kastamonu'da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin Önlisans Programı’ndan mezun oldu. 1995-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Daire Başkanlığı Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü’nde, 1999-2004 yılları arasında Bağcılar Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü’nde, 2004-2009 yılları arasında Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü’nde görev yaptı. 2009 yılından beri Başakşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Öztürk, 28.11.2012 tarihinde Zabıta Müdürü olarak atandı. Öztürk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 •  Hatice Gülgönül
  Başkan Yardımcısı

  Başkan Yardımcısı

  Hatice Gülgönül

  1970 yılında Samsun'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1994-2003 yılları arasında özel bankalarda avukatlık yapan Gülgönül 2003 yılından itibaren serbest avukatlık yapmıştır. 2009 - 2014 yılında Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Hatice GÜLGÖNÜL 2 çocuk annesidir.

 •  Erol Aygün
  Hukuk İşleri Md.

  Hukuk İşleri Md.

  Erol Aygün

  1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2004-2012 yılları arasında serbest avukatlık yapmış olup, 2012 yılından itibaren Hukuk İşleri Müdürlüğünde avukat kadrosunda görev yapmıştır. Nisan 2016 tarihi itibari ile Yazı İşleri Müdürü olarak görevlendirilmiş, aynı zamanda Hukuk İşleri Müdürlüğüne vekalet etmektedir. Erol Aygün, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 •  Erol Aygün
  Yazı İşleri Md.

  Yazı İşleri Md.

  Erol Aygün

  1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2004-2012 yılları arasında serbest avukatlık yapmış olup, 2012 yılından itibaren Hukuk İşleri Müdürlüğünde avukat kadrosunda görev yapmıştır. Nisan 2016 tarihi itibari ile Yazı İşleri Müdürü olarak görevlendirilmiş, aynı zamanda Hukuk İşleri Müdürlüğüne vekalet etmektedir. Erol Aygün, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 •  Cüneyt Tepe
  Basın Yay. Hlk. İlş. Md.

  Basın Yay. Hlk. İlş. Md.

  Cüneyt Tepe

  1986 yılında Bilecik’te doğan Cüneyt Tepe, ilk ve ortaöğretimini İstanbul Eyüp’te tamamladıktan sonra, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi.Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Halen aynı üniversite de Yakınçağ Tarihi Anabilim dalında yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir. 2011 yılında belediyemizin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde göreve başlayan Tepe, Temmuz 2017 itibariyle Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü görevine atanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 •  Mahmut Yavuz
  Kültür ve Sos. İşl. Md.

  Kültür ve Sos. İşl. Md.

  Mahmut Yavuz

  1976 yılında Trabzon'da doğmuştur. 1997 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 2000 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon yüksek lisansını tamamladı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 •  Nurettin Ertemel
  Başkan Yardımcısı

  Başkan Yardımcısı

  Nurettin Ertemel

  1966 yılında İstanbul'da doğmuştur. İsletme Fakültesi'nden mezun olmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 •  Hacı Dursun Ağaç
  Temizlik İşleri Md.

  Temizlik İşleri Md.

  Hacı Dursun Ağaç

  1966 Yozgat’ın Şefaatli İlçesi Kızılyar köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Kızılyar Köyünde, Liseyi Şefaatli İmam Hatip Lisesinde, okuyarak 1987 yılında mezun oldu. Eskişehir Üniversitesi İşletme Fakültesi, Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezun oldu.Askerlik görevini müteakip, Atatürk Havaalanı Gümrük Satış Mağazalarında görev yaptı. (1990-1995)İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Koruma ve Güvenlik memuru olarak memuriyete başladı.(1995-1999)Bağcılar Belediyesinde Zabıta Memurluğu, Özel Kalem Müdürlüğünde Başkan Yakın koruması, Özel Kalem Müdür Yrd. Görevlerinde bulundu. (1999-2005) Küçükçekmece Belediyesinde Zabıta Komiser Yrd. ve Temizlik İşleri Müdür Yardımcılığı Görevlerinde bulundu. (2005-2009)2009 Yılında Küçükçekmece Belediyesinin bölünmesiyle oluşan Başakşehir Belediyesi'nde Temizlik İşleri Müdürü olarak göreve başladı ve halen bu görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 •  Nimet Baylan Bazan
  Ruhsat ve Denetim Md.

  Ruhsat ve Denetim Md.

  Nimet Baylan Bazan

  1971 yılında Erzincan'da doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Finans Bölümü'nden mezun olmuştur. Evli ve iki çocuk annesidir.

 •  Haluk Dikbaş
  Başkan Yardımcısı

  Başkan Yardımcısı

  Haluk Dikbaş

  1970 yılında Balıkesir'de doğmuştur. Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 •  Hasan Basri Gül
  Sağlık İşleri Md.

  Sağlık İşleri Md.

  Hasan Basri Gül

  1977 yılında Mersin'de doğmuştur. 2003 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Evli bir çocuk babasıdır.

 •  Şaduman Kutay
  Sosyal Yardım İşl. Md.

  Sosyal Yardım İşl. Md.

  Şaduman Kutay

  1965 yılında Çorumda doğdu. 1987 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünden Biyolog olarak mezun olduktan sonra, Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. 1990 yılında Fizyoloji Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1993-1997 yılları arasında Manchester Üniversitesi Tıp fakültesinde Moleküler Biyoloji ve Biyokimya alanında master ve doktora derecesi aldı. 1998-2000 yılları arasında Dr. Araştırma görevlisi olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Biyoloji Bölümünde uygulamalı laboratuar dersleri verdi. Yurt içi ve yurt dışı akademik yayınları ve sertifikaları olan Kutay İngilizce bilmektedir. 2011 yılında Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde göreve başladı. Aynı Birimde 2013 yılından itibaren Sosyal Yardım İşleri Şefi olarak görev yaptı. Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışmalarda sürdüren Kutay 2 dönemdir Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı görevini yürütmektedir. 7 Mart 2016 da Sosyal Yardım İşleri Müdürü, 13 Haziran 2017 tarihinden itibaren ise vekaleten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görevlendirildi, evli ve 2 çocuk annesidir.

 •  Bedri Sinan Gül
  Başkan Yardımcısı

  Başkan Yardımcısı

  Bedri Sinan Gül

  1980 yılında İstanbul'da doğmuştur. 2002 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Mühendisliği bölümünde yüksek lisans ğitimini tamamladı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 •  Latif Kurt
  İmar ve Şehircilik Md.

  İmar ve Şehircilik Md.

  Latif Kurt

  09 Mart 1974 yılında Ankara doğdu. 1997 yılında Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yapım müteahhitliği yapan firmalarda saha mühendisliği, şantiye şefliği v.b pozisyonlarda çalışan Latif Kurt, 2005 yılında Silivri Belediyesi İmar Müdürlüğünde çalıştı. Silivri Belediyesinde de 2006-2008 yılları arasında Hizmet – İş Sendikası İş Baş Temsilciliği, Genel Kurul Delegeliği, 2007-2009 yılları arasında Silivri Kent Konseyi İmar Komisyon Üyeliği v.b.,2007-2009 yılları arasında İmar ve Şehircilik Müdür Yardımcılığı gibi bir çok görevler aldıktan sonra 2010 yılında Başakşehir İmar Müdürlüğünde çalışmaya başladı.Meslekle ilgili birçok sertifika ve tamamlanan eğitimleri ait katlım belgeleri bulunmaktadır. İmar Müdürlüğünde birçok görev aldıktan sonra 2016 Mayıs ayı itibariyle İmar Müdürü olarak göreve başladı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 •  Mehmet Sabri İNCE
  Emlak ve İstimlak Md.

  Emlak ve İstimlak Md.

  Mehmet Sabri İNCE

  1980 yılında Ankara’da doğmuştur. Erciyes Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra New York University SCPS’de Gayrimenkul Finansı ve Yatırımı üzerine eğitim aldı. Ayrıca SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı lisansı almaya hak kazanmıştır.

 •  Elif Dükkancı
  Plan ve Proje Md.

  Plan ve Proje Md.

  Elif Dükkancı

  1986 yılında Kütahya'da doğmuştur. 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Şehir Bölge Planlama bölümünden, 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Yüksek Lisans Programından mezun olmuştur. 2009-2014 yıllarında Başakşehir Belediyesi, Plan ve Proje Müdürlüğü'nde Planlama Şefi görevini sürdüren Dükkancı, Mayıs 2014 tarihi itibariyle Plan ve Proje Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

 •  -
  -

  -

  -

  -

 •  Erol Aygün
  Teftiş Kurulu Md.

  Teftiş Kurulu Md.

  Erol Aygün

  1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2004-2012 yılları arasında serbest avukatlık yapmış olup, 2012 yılından itibaren Hukuk İşleri Müdürlüğünde avukat kadrosunda görev yapmıştır. Nisan 2016 tarihi itibari ile Yazı İşleri Müdürü olarak görevlendirilmiş, aynı zamanda Hukuk İşleri Müdürlüğüne vekalet etmektedir. Erol Aygün, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 •  Ömer Döngeloğlu
  Başkan Danışmanı

  Başkan Danışmanı

  Ömer Döngeloğlu

  Tokat – Zile de 1968 yılında doğdu. Sakarya Üniv. İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.Evli ve 5 çocuk babasıdır.

 •  Ferat Gülver
  Basın Danışmanı

  Basın Danışmanı

  Ferat Gülver

  1966 yılında Keşan'da doğdu. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun oldu. Aynı yıl gazeteciliğe başladı. Sürekli Basın Kartı sahibidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.