• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Mevlit Kandili Başakşehir’de dualarla idrak edildi

Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sav) dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlit Kandili, tüm yurtta olduğu gibi Başakşehir’de de dualarla idrak edildi.

Başakşehir Merkez Camii’nde düzenlenen Mevlit Kandili programı, Mecidiyeköy Merkez Camii İmam-Hatibi Ali Derman’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan Mevlid-i Şerif, cemaat tarafından dikkatle takip edildi.

“Kandilleri değersizleştirmeye çalışanlar var!”

Başakşehir Merkez Camii İmam-Hatibi Abdülhalik Selman, gecenin anlam ve önemini anlatan bir vaaz verdi. Selman, son dönemlerde ‘Peygamber’in doğumuyla, ölümüyle filan uğraşmayın’ diyerek kandilleri değersizleştirmeye çalışanların ortaya çıktığını belirterek; “Bu kişilerin bir özelliği daha var. Bunlar başka zamanlarda da sünnet üzerinden operasyon çekip ‘Bırakın sünneti falan, ayetlere bakın’ diyorlar. Bunların derdinin ne olduğunu biz biliriz. Evet; bizler bu gece dünyanın gördüğü en şerefli doğumu, sene-i devriyesi münasebetiyle ihya etmeye çalışacağız” diye konuştu.

Lokma ikramı ağızları tatlandırdı

Akşam namazından itibaren namaz kılıp dua eden vatandaşlar, okunan Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif ile kandilin manevi havasını teneffüs etti. Mevlit Programı yatsı namazı sonuna kadar devam etti.

Başakşehir Merkez Camii’nde idrak edilen Mevlit Kandili programı, Başakşehir Belediyesi’nin lokum ve cami idaresinin lokma ikramlarının ardından sona erdi.


Yayınlanma Tarihi: 19-11-2018 21:51
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde