• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Gıda işletmecilerine hijyen eğitimi

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Tarım, Gıda ve Orman Müdürlüğü ile Başakşehir Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde “Temiz İşyeri Sağlıklı Toplum Kamu İşbirliği Projesi” başlatıldı.


Proje kapsamında ilçe esnafına hijyen eğitimi verildi.


Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Başakşehir Tarım, Gıda ve Orman Müdürlüğü ile Başakşehir Halk Eğitim Müdürlüğü, temiz işyeri ve sağlıklı toplum için kolları sıvadı. Temiz İşyeri Sağlıklı Toplum Kamu İşbirliği Projesi kapsamında Güvercintepe Akif İnan Bilgievi’nde işletme çalışanlarına yönelik hijyen eğitimi düzenlendi.

 

Başakşehir esnafına hijyen eğitimi


Eğitim programına; Başakşehir ilçe sınırları içerisinde yer alan tüm gıda üretim, satış ve toplu tüketim yapan bakkal, market, şarküteri, kuruyemişçi, manav, lokanta, pastane, fırın, kasap gibi işletmeler ile insan bedenine temasın söz konusu olduğu hizmetleri veren kuaför ve güzellik salonu çalışanları katıldı.

 

“Hijyen Sertifikası” olmayan işletme kalmayacak


Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Taner Bingöl, hijyen eğitimlerinin Başakşehir’deki işletme ve çalışanlara yönelik olarak başlatıldığını ve devam edeceğini belirterek, “Hıfzıssıhha İşletmeleri Kanunu kapsamında gıda işletmelerinde çalışanlar ve insan bedeniyle temasın olduğu kuaför, berber, gıda gibi işletme alanlarında çalışanlar hijyen eğitimi ve sertifikası almaya mecburlar. Biz de bu kapsamda, ilçemiz içerisindeki işletmelerin tespitini yapıp paydaş kurumlarımızla beraber bir çalışma oluşturduk. Buradaki amacımız ilçemizdeki çalışanların hijyen sertifikalarını almalarını ve eğitime başvurmalarını kolaylaştırmak ve hijyen sertifikası olmayan işletme bırakmamak” dedi.

 

Proje kapsamında 1 günlük hijyen eğitimine katılarak yapılacak sınavda başarılı olan esnaf ve çalışanlara sertifika verilecek.


Yayınlanma Tarihi: 15-11-2018 16:19
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde