• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Karneler alındı yaz tatili başladı

Başakşehir’de 101 bin 800 öğrenci, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılını tamamlayarak tatile girdi. Öğrencilerin karne heyecanına Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da ortak oldu.

 

Başakşehir’de 101 bin 800 öğrenci, karnelerini alarak tatile merhaba dedi. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının tamamlanması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Emlak Konut Fuat Sezgin İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi. Törene Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenci ve aileler katıldı.

 

Millet Parkları’nın ilki Başakşehir’de başlıyor


İstiklal marşı ile başlayan törende bir konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, öğrencilere iyi tatiller dileyerek şunları kaydetti:

 

“Bizler, ‘Mutluluğun şehri Başakşehir’ sloganıyla yola çıktık. Bunun için çalışıyoruz. Tamamlandığında Beyoğlu ilçesinin 6’da 1’i büyüklüğünde olacak Kayapark projemiz tüm hızıyla sürüyor. Burası; çocuklarımız için, gençlerimiz için çok güzel imkânların olacağı, Sular Vadisi’nin iki katı büyüklüğünde dev bir park olacak. Diğer yandan, Cumhurbaşkanımızın bahsettiği Millet Parkları’nın ilki bizde başlıyor. Zaten o fikir de buradan çıkmıştı. Olimpiyat Stadı’nın etrafında 3 milyon metrekarelik dev bir spor adası ve Millet Parkı oluşacak. Yine bu yılsonunda Botanik Parkı’mızı açıyoruz, o da Türkiye’de örneği olmayan, çocuklarımız ve gençlerimiz için çok güzel olacağı bir proje. Amacımız ve hedefimiz, Fatih’in söylediği gibi: Hüner bir şehri yaşanılır kılmaktır, o da yetmez, orada yaşayanları mutlu kılmaktır”

 

“Başakşehir’de yaşayanlar olarak çok şanslıyız”


Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin de, hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin güzel bir tatili hak ettiğini belirterek, “Belediye Başkanımız konuşmasında Başakşehir için çok güzel gelişmelerden ve yatırımlardan bahsetti, bunlar hakikaten çok güzel çalışmalar. Bizler Başakşehir’de yaşayanlar olarak gerçekten çok şanslıyız. Hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

 

Öğrencilere karnelerini Tekin ve Kartoğlu verdi


Konuşmaların ardından tören öğrencilerin sahne performanslarıyla devam etti. Arif Nihat Asya’nın ‘Bayrak’ adlı şiirini bir gösteriyle sahneleyen 1’inci sınıf öğrencileri, davetlilerden büyük alkış aldı. 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin folklor gösterisi beğeniyle izlendi. Karne töreni, Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin türkü ziyafetiyle son buldu.

 

Törenin ardından Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, öğrencilere karnelerini verdi.


Yayınlanma Tarihi: 08-06-2018 15:41
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde