• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Belediye'den personele Ramazan kontrolü

Personelinin sağlıklı yaşam koşullarıyla yakından ilgilenen Başakşehir Belediyesi, personeline Ramazan ölçümleri yaptırdı. Diyetisyen ve klinik beslenme uzmanlarının yaptığı ölçümlerle çalışanlar, kilo ve yağlanma oranlarıyla ilgili detaylı bilgilerini öğrendi.

 

Başakşehir Belediyesi, sağlıklı bir Ramazan ayı geçirmesi için belediye personelini sağlık taramasından geçirdi. Çalışanlar, diyetisyen ve klinik beslenme uzmanları gözetiminde vücut-kütle indekslerini ile vücut analizleri yapıldı. Yapılan ölçümler sonucunda çalışanlara kilo ve yağ oranlarıyla ilgili detaylı bilgiler verildi.

 

Beslenme tavsiyeleri aldılar


Başakşehir Belediyesi’nin daveti üzerine yapılan kontrolle ilgili bilgi veren Medicalpark Florya Hastanesi’nden Diyetisyen ve Klinik Beslenme Uzmanı İrem Gündoğan şunları kaydetti: “Bugün buraya getirdiğimiz özel tarama cihazıyla personelin vücut-kütle indeksleri ile vücut analizlerini yaptık. Çalışmamızda özellikle kilo ve yağ oranlarını değerlendirdik çünkü vücuttaki yağ kütlesi çok önemli. Burada rakamsal değerden çok genel yağ oranını baz alıyoruz ve cihaz ölçümleri sonucu çıkan sonuca göre bazı beslenme tavsiyelerinde bulunuyoruz.”

 

Belediye personeli de yapılan sağlık taramasından çok memnun kaldıklarını belirterek, organizasyonu gerçekleştiren Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

 

 

 


Yayınlanma Tarihi: 30-05-2018 15:37
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde