• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Başakşehir’de 'Dede-Nine-Torun buluşması'

Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında ilçede yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlar ile torunları Başakşehir Sular Vadisi Sosyal Tesisleri’nde kahvaltıda bir araya geldi.

 

Nesiller arası birlik ve beraberliği pekiştirmek ve ilçe büyüklerinin torunlarıyla birlikte güzel bir gün geçirmesi için düzenlenen programda torunlar da büyükleriyle geçirdikleri güzel bir anı oluşturmanın keyfini yaşadı.

 

Başkan Yasin Kartoğlu ve eşi Kübra Kartoğlu’nun da katıldığı etkinlikte, dede-nine ve torunlar hep birlikte keyifli bir gün geçirdi. Programda büyüklerin evlerin bereketi olduğunu belirten Başkan Kartoğlu, “Büyüklerimiz sadece bir gün veya bir hafta değil, her gün bizim için çok kıymetli. Her tecrübeniz, her nasihatiniz başımızın tacı. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Dualarınız bize güç veriyor” dedi.

 

Başkan Kartoğlu, yakını olmayıp desteğe ihtiyacı olan yaşlılara evde bakım hizmeti verdiklerini kaydederek, “2013 yılı Haziran ayından beri verdiğimiz hizmetten şu an 400 hanede 450 kişi yararlanıyor. Bu kapsamda vatandaşlarımıza 19 bin 400 defa hizmet verdik. Kişisel bakım, evde tamir, tadilat ve evde temizlik hizmetlerinin yanı sıra vatandaşlarımıza fatura ödeme, alışveriş desteği, hastaneye refakat gibi sosyal destekler de sağlıyoruz” diye konuştu.

 


Yayınlanma Tarihi: 26-03-2018 09:58
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde