• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Aybüke ve Necmettin öğretmen anısına konser

Başakşehir’de şehit öğretmenler Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz başta olmak üzere tüm şehit öğretmenler anısına meslektaşları tarafından konser verildi. 


Yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden öğretmenler için meslektaşları tarafından düzenlenen “Üzülme” adlı farkındalık projesi Başakşehir’de hayat buldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Abdi İbrahim Ortaokulu öğretmenleri, Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz başta olmak üzere bütün şehit öğretmenler için albüm hazırlandı. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ‘Üzülme’ projesi kapsamında 16 öğretmen tüm coğrafi bölgelerden seçilmiş 15 eserin yer aldığı türküleri seslendirdi. Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konsere, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz’ın yanı sıra şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz’ın aileleriyle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Duygusal anların yaşandığı gecede dünyaca ünlü keman virtüözü Muhammed Yıldırır da sahne aldı.

 

Programda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Bizim kültür ve medeniyetimizde öğretmenin yeri çok farklıdır ve çok büyüktür. Çünkü onlar bizim geleceğimizdir. Onlar bizim geleceğimizin mimarlarıdır. Onlar çocuklarımızı emanet ettiğimiz kişilerdir. O yüzden onlar adına yapılan bu faaliyeti bizler de belediye olarak özellikle Abdi İbrahim Ortaokulu'muzun öğretmenleriyle birlikte sosyal faaliyet olarak kabul etmiş ve el birliğiyle bu programı düzenlemiş olduk. Bunun gurur ve onurunu hem belediye olarak hem de şahsım olarak ziyadesiyle yaşıyorum" ifadelerini kullandı. 

 

Kaymakam Kazım Tekin programın sonunda şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası  Sadık Yalçın ile Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz’a plaket verdi. Başkan Kartoğlu da “Üzülme” albümünü hazırlayan Ecce Yapım’ın sahibi Erdal Yılmaz’ plaket takdim etti. Program topluca hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.Yayınlanma Tarihi: 11-03-2018 13:55
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde