• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Bayrağı teslim edebilecek insanlar çıkıyor

Edebiyatseverler üçüncü yılda da bir arada


Bayrağı teslim edebilecek insanlar çıkıyor


Bülent Akyürek, “Fikir üretip, fikri desteklemekle birlikte kendi kendine sorunların üstesinden gelmeyi de başarabilen insanlar görebilmek için çabalıyorum.”


Başakşehirli edebiyatseverleri buluşturan Yazarlık Atölyeleri başladı. Bu yıl üçüncü senesine giren atölyelerde yediden yetmişe herkes içindekileri yazıya dökebilmenin inceliklerini öğrenecek. Fikir ve edebiyat dünyasının sıra dışı kalemi olarak bilinen Bülent Akyürek, Yazarlık Atölyesi ile iyi bir yazar ve iyi bir okur olabilmenin sırrını anlatırken, Okuma ve Düşünce Atölyesinde zihinleri kurcalayacak.

 

Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde başlayan ve her hafta Salı günü gerçekleşecek etkinliklerde hem yazarlık konuşulacak hem de okuma ve düşünce üzerine kafa yorulacak.

 

Ustalık isteyen eserde fazlalığı atmaktır


Atölyeler hakkında bilgiler paylaşan yazar Bülent Akyürek, Yazarlık atölyesinde bu işin teknik kısmı, işleyişi ve ürünlerin değerlendirilişi gibi kısımlar üzerinde duracağını kaydederek, “Gelen insanların hangi yöntemi bulacağını ya da hangi eserle daha başarılı olacağını tespit etmeye çalışacağız. Ama okuma ve düşünme atölyesinde daha çok bir kitap, bir film bazen bir anekdot ya da bir nesne üzerine düşünebilme kabiliyeti yani beyin jimnastiği yapacağız. Bizim derdimiz daha çok nasıl yazılırdan daha çok bir şey hakkında fikir üretip, fikri destekleyebilmek olacak” dedi.


Yayınlanma Tarihi: 07-11-2017 10:39
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde