• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
İHH ve TÜGVA kardeşlik iftarında buluştu

Başakşehir Genç İHH Temsilciliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başakşehir İlçe Temsilciliği Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katılımıyla iftar programında bir araya geldi. İftar programında alanda kurulan kumbaralarla Burkina Faso’da yetimler için inşa edilecek Malcolm X Lisesi için bağış toplandı.

 

Başakşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan ‘kardeşlik iftarı’ programı, Şehit Polis Mustafa Erdoğan İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirildi. Programa; Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Genç İHH Merkez Başkanı Fatih Yazıcı, Başakşehir Genç İHH Temsilcisi Ebrar Tekin, TÜGVA Başakşehir İlçe Temsilcisi Selman Çelik ve üyeler katıldı.

 

“BURKİNA FASO’DA YETİMLER İÇİN LİSE YAPILACAK”


Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan iftar programında konuşan Başakşehir Genç İHH Merkez Başkanı Fatih Yazıcı, Burkina Faso’da inşa edilecek Malcolm X Lisesinin yapım amacını anlattı;

 

 “Malcolm X Lisemizde 700’ün üzerinde yetim kardeşimiz okuyacak. Dünya’da çeşitli sebeplerle yetim kalmış 500 milyon yetim çocuğumuz var. Bu yetimlerden 200 milyonu sokaklarda yaşıyor. İHH olarak tüm dünya da 90 bin yetime bakıyoruz.  Bizim karşımızda misyonerlik faaliyeti yürüten World Vision Hıristiyan bir kurumdur. World Vision yılda 4 milyon 600 bin yetime bakıyor. Bir yandan bizim topraklarımızı bombalıyorlar, hapse atıyorlar, aç bırakıyorlar ama bir yandan da güzel binalar güzel kıyafetlerle bizim çocuklarımıza eğitim veriyorlar. Bu çocukların dinlerini değiştirmeleri için her türlü çabayı sarf ediyorlar. Bu rakamların bizim rüyalarımızı kaçırması lazım.  Bu çocukların bir kısmı batılı ülkelere evlatlık olarak gönderiliyor. Son 10 yılda sadece Amerika Birleşik Devletlerine evlatlık olarak verilen yetim sayısı 179 bindir. Bu nedenle çok fazla çalışmamız lazım. Rabbim gayretimizi artırsın.”

 

“BAŞAKŞEHİR ÖRNEK AİLE YAPISINA SAHİPTİR”


Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir’in örnek bir aile yapısına sahip olduğunu belirterek, “Genç kardeşlerimiz yaptıkları güzel çalışmaları anlattı hepsini tebrik ediyorum. Bu gençleri görünce geleceğe daha ümitle bakıyoruz. İslam dünyasının Türkiye’nin yapacağı çalışmalara çok ihtiyacı var. Müslüman kardeşlerimizin Türkiye’den çok beklentileri var. Başakşehir kurulduğu günden bugüne kadar geleneksel aile ortamının korunduğu bir yer olarak örnek teşkil etmektedir. Ancak bu yapının korunması ve devam ettirilmesi gerekiyor. Biz Başakşehir Belediyesi olarak ilçemizin kaldırımını, caddesini güzelleştiriyoruz ancak önemli olan hanelerin içinin ruhunun doldurulmasıdır. İlçemizde örnek aile yapısının korunması için hepimize görevler düşüyor” ifadelerini kullandı.

 

İftar programı sonrasında alana kurulan kumbaralarla Burkina Faso’da inşa edilecek Malcolm X Lisesi için bağış toplandı.

 

 


Yayınlanma Tarihi: 16-06-2017 22:21
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde