• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Halep için Kardeşlik Seferberliği

AK Parti İl Başkanlığı ve Türk Kızılayı’nın koordinasyonu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri’nin katkılarıyla başlatılan “Halep için Kardeşlik Seferberliği” yardım kampanyasında toplana yardımları taşıyan TIR’lar düzenlenen programla İstanbul’dan yola çıktı.

 

Maltepe Miting Alanı’nda gerçekleşen uğurlama programına, Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Sayın Semiha Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları ile Belediye Başkanları, Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık’ın yanı sıra çok sayıda basın mensubu ve kurum çalışanları katıldı.

 

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan AK Parti İl Başkanı Selim Temurci, “Tam bir yıl önce Bayırbucak'taki zulümden kaçan kardeşlerimize buradan yardımlarımızı dualarla uğurlamıştık. Yine kardeşlik coğrafyamız acılarla kıvranıyor. Çıkarları bu coğrafyalarda görenler, kan ve gözyaşını kardeşlerimizin yaşadığı yerlerin kaderi haline getirmeye çalışıyorlar. Onlar zulümlere sessiz kaldılar. Ama biz Maltepe meydanından tüm dünyaya haykırıyoruz. Suriyeli, Halepli kardeşlerimiz asla yalnız değildir. Onlar görmese de duymasa de Halepli kardeşlerimize Türkiye olarak biz sahip çıkacağız. İyiliğin, merhametin ve adaletin yanında olacağız. İnşallah mazlumların sesi olacağız” dedi.

 

Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Sayın Semiha Yıldırım ise yaptığı konuşmasında şunları ifade etti; “Bu çalışma meyvesini verdi. Bugün 200'ü aşkın TIR yola çıkıyor. Bu iyilik kervanı, yapılacak yardımların ilk adımı. İnşallah yardımlar savaş mağdurlarının yaralarını saracak şekilde artırılacaktır. Bu kervan sadece gıda, sağlık ve insani yardım taşımıyor, tarihten bu yana gelen kardeşliğimizin hep devam edeceği mesajını da taşıyor. Çünkü bizim için Halep neyse, Gaziantep de odur. Bizim için Hamalı bir annenin yardım çağrısı neyse, Kilisli bir annenin yardım çağrısı da odur. Biz, gözleri olup göremeyenlerden, kulağı olup duyamayanlardan, kalbi olup mühürlenenlerden olamayız. Kardeşlerimizi hatırlamak da bizim hem tarih hem vicdan borcumuzdur. Bugün Halepli aziz şehitlerimizin geçmişte canları pahasına hissettiği o aidiyeti fazlasıyla Suriye için yüreğimizin derinliklerinde yaşıyoruz.”

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’da programda söz alarak birer konuşma yaptılar.

Kampanya’da toplanan kışlık giysi, battaniye, gıda paketi, hijyen malzemeleri, çocuk bezi, oyuncak, yatak, ısıtıcı gibi yardımlar ile dolu 221 TIR dualarla uğurlandı.


Yayınlanma Tarihi: 31-12-2016 14:07
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde