• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube

Altyapı ve Asfalt Yatırımları  •  Başakşehir Belediyesi

Yaşanabilir Kent, Sorunsuz Altyapı


Bir kentin yaşanabilir olması, o kentte yaşayanların sorunlarına anında müdahale etmekten ve sorunsuz bir altyapıdan geçiyor. Nüfusu hızla artan ve hızla gelişen Başakşehir’imize en sağlıklı hizmeti sunma adına kadrolarımız geceli gündüzlü çalışmaktadır. Yaptığımız bu çalışmalarla Başakşehir’in çehresini değiştirmeyi ve daha cazip bir kent olmasını sağladık. Altyapısı eksik olan mahallerimizde kısa sürede büyük yatırımlara imza atarak problemlerini büyük oranda gidermeyi başardık.

Cadde-Kavşak çalışmalarından, atık su hattına, asfalt seriminden yağmur suyu hattına, bordür tretuar yatırımlarından trafik düzenleme çalışmalarına kadar altyapıda dev adımlarla ilerliyoruz.

Toplam 310 sokakta 95.846 m doğalgaz hattı döşendi.282 sokakta  94.696 m atık su hattı döşendi. yaklaşık 15 km yağmur suyu hattı yenilendi.

 

Asfalt Serimi

Ulaşım yollarının bakımlı ve yeni olması günümüzde ekonomiyi canlandıran en önemli unsur olarak görülüyor. Aracınızın güçlü ve estetik olması onu tek başına anlamlı kılmıyor maalesef, o aracın kullanım alanını artırıp, performansını ortaya koyacağı asfalt yollar da gerekmektedir.

Bir ülkenin, bir şehrin, bir ilçenin gelişmişliği serilmiş asfaltın uzunluğuyla ölçülüyor. Başakşehir Belediyesi olarak 3 yıl gibi kısa bir sürede ilçemizin asfalt sorununu ortadan kaldırdık.

 Başakşehir, 2009 yılında ilçe olduğunda, özellikle Şahintepe Mahallesi’nin ana caddelerinde dahi asfalt yoktu. Güvercintepe ve Altınşehir dahil olmak üzere, yapılan asfalt yatırımları ile göz kamaştırdık. Mahallelerimizi toz toprak ve  çamurdan kurtardık. 3 yılda tam 700 km. uzunluğunda asfalt döktük. 2012 yılında toplam 7370 ton asfalt çalışması  yapıldı.

İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde