• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube

Okullarımız  •  Başakşehir Belediyesi

 

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan eğitim kurumlarının fiziki şartlarını iyileştirerek öğrencilerimizin daha sağlıklı bir eğitim almasını sağladık. Eğitimcilerimize de daha huzurlu ve işlevsel eğitim alanları oluşturduk.

Bugüne kadar 6 yeni okul yaptırdık 6 yeni okul yapımı da devam ediyor.

 

2012’DE SPOR EKİPMANLARI VE ÇOCUK OYUN GRUPLARINA YÖNELİK 29 OKULDA DESTEK ÇALIŞMASI YAPILDI

 

İlçe genelindeki Parklarda bulunan oyun grupları, spor sahaları, spor ekipmanlarının hasar tespit,  ilave ve bakım çalışmaları devem ederken, bölgede  Milli Eğitime bağlı okulların istekleri doğrultusunda uygun görülen kurumlara Basketbol, Voleybol, Futbol ekipmanları ile Çocuk Oyun grupları yardımı, bakım onarım ve montaj çalışmaları da devam ediyor. 2012 yılı itibariyle Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Okullara yönelik spor ekipmanları ve çocuk oyun gruplarına yönelik 29 okulda çalışma gerçekleştirildi. Yine aynı proje kapsamında kamuya ait alanlarda bulunan spor sahalarındaki spor ekipmanları, çocuk oyun gruplarının ilave bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

 

İşte 3 Yılda Eğitime  Kazandırdıklarımız


Hacı Osman Gül İlköğretim Okulu

Şahintepe Mahallesi’ndeki sağlam olmayan eğitime elverişsiz, Zihni Küçük İlköğretim Okulu binası yıkılarak, yerine Hacı Osman Gül İlköğretim Okulu Hizmete açtık. Okul 40 derslik ile Şahintepe’deki öğrencileren eğitim imkanı sunuyor.


Şahintepe Lisesi

Bin 250 m2 alan üzerine inşa edilen ve toplam 6 bin 250 m2’lik kullanım alanı olan Şahintepe Lisesi, fizik, biyoloji ve kimya laboratuarları, bilgisayar dersliği, revir ve kantinin de yer aldığı toplam 34 dersliği ve beden eğitimi salonu ile dikkat çekiyor.


Ağaoğlu Anadolu Lisesi

Bağışçılarında İlçemize büyük katkıları var. Bağışçıları bulmak ilçemizde uygun eğitim alanlarını değerlendirmek için sürekli çalışıyoruz. Bu çalışmalarla derslikleriyle, kütüphane ve laboratuvarlarıyla örnek bir Anadolu Lisesi Başakşehire kazandırıldı.


Oyakkent İlköğretim Okulu

Oyak İnşaat tarafından bağışlanan okul; 32 derslikli, 960 öğrenci kapasiteli Oyak İlköğretim Okulunda eğitime başlandı.

Ahad Andican İlköğretim Okulu

Ahad Andican İlköğretim Okulu’nun eskimiş görüntüsü ve eğitime elverişli olmayan derslikleri tamamen yenilenerek Öğrencilerin hizmetine sunuldu.

 

Şahintepe İsmek

Bilgievinin yanındaki binada Mesleki eğitim veren bir merkez  Şahintepe’de meslek edindirmek için kayıtlara başladı.

Başakşehir İsmek

İstanbul’da ve Başakşehir’de yapılan en büyük ve kapsamlı İSMEK olan 5. Etap’taki merkez Başakşehirlilere yeni beceriler kazandıracak.

Altınşehir İsmek

İlçemizdeki İlk İSMEK merkezi olan Altınşehir’de faaliyetlerine devam ediyor.

 

Kayabaşı İÖO

Yıkılıp yeniden yapıldı.

Sular Vadisi İlköğretim Okulu
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde