• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube

İhtiyaç Sahiplerine Yapı Malzemesi YardımıSosyal Beldiyecilik anlayışı ile hizmetlerimizi bir adım daha ileri götürerek, ilçemiz sınırları içinde evi yanan ailelere; bir nebze de olsa yardım etmek ve maduriyetlerini paylaşmak amacıyla destek kart üzerinden evlerinin tadilatında gereli olan malzemeleri temin etmeleri için bir yapı marketi ile anlaşma yaptık.
Engelli Vatandaşımızla Aramızdaki Engeli Kaldırdık
Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata tam katılımlarına katkıda bulunma adına, yaşadığı blok ve apartman girişlerine, yaya ve kaldırım geçitlerine, parklara, kamu alanlarına rampa yapımı ile engelsiz erişime uygun çalışmalar yaptık.
Proje kapsamında 50 apartmanın bina girişi, parklar, ibadethaneler, umumi tuvaletler, alışveriş merkezleri, kaldırımlar, rekreasyon alanları engelsiz erişime uygun hale getirildi.
Her yıl Aralık ayının ilk haftasında gerçekleşen Engelsiz Yaşam Fuarı’na (EYAF) katılan ve katkı sağlayan belediyemiz fuarda, Engelsiz Başakşehir Fotoğraf Sergisi, Bilal Göregen mini konseri, Ödüllü Satranç Turnuvası gibi etkinlikler düzenleyerek fuarın ilgi odağı oldu.
Buzdolabından televizyona, çamaşır makinesinden elektrik süpürgesine, çekyattan hasta bezine kadar 27 kalemde sıralanacak eşya yardımı yapıldı.


75 adet manuel tekerlekli sandalye, 6 adet akülü tekerlekli sandalye 113.896 adet hasta altı bezi ve 1.474 adet ıslak mendil yardımı yaparken, 38 adet akülü tekerlekli sandalyenin ise bakımını üstlenerek engellilerin yaşam standardının yükselmesine katkıda sağlandı.

İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde